Як батькам реагувати на перше дитяче кохання, щоб не нашкодити

1 min read

Перше кохання для підлітка – це важливий етап у житті. Саме в цей період формується вміння будувати стосунки, розуміти себе та довіряти іншим. Натомість багато батьків не надають цьому значення або, що ще гірше, знецінюють почуття дитини.

Як правильно підтримати сина чи доньку у їхньому першому романтичному досвіді? Як не відштовхнути підлітка і не зіпсувати довірливі стосунки? Відповіді у коментарі РБК-Україна (проєкт Styler) озвучила психолог “СпівДія Заради Дітей” Вікторія Готич.

Як батькам реагувати на перше кохання дитини: ключові поради психолога

Залишайтеся відкритими для розмов

Дитина має відчувати, що ви завжди поруч і готові вислухати її без осуду. Якщо син чи донька ділиться з вами своїми переживаннями – вони вам довіряють. Замість того, щоб сміятися або знецінювати, подякуйте за відвертість і покажіть, що це для вас важливо.  

Не знецінюйте почуття

В жодному випадку не знецінюйте почуття та не називайте їх несерйозними, дитячими чи підлітковими! Це болісно ранить і призведе до закритості дитини. Адже переживання почуття першого кохання реалістичне та значуще для вашого підлітка. Тому важливо їх визнати.  

Підтримка, а не контроль

Не варто забороняти дитині спілкуватися з об’єктом симпатії чи суворо обмежувати стосунки, оскільки це може викликати ще більший опір та бунт. Адже зараз всі емоції дитини перебувають в загостреному стані. Натомість допоможіть дитині зрозуміти, як будувати здорову комунікацію у стосунках: повагу до особистих кордонів, чесність і взаєморозуміння.  

Важливість поваги

За нагоди обговорюйте, що таке повага в стосунках, як реагувати на дискомфорт або порушення особистих кордонів, як розпізнавати здорові та нездорові стосунки. Ви можете робити це після перегляду суперечливих сцен у фільмах, згадування про них у книжках та реальному житті.

Діліться власним досвідом першого кохання

Це теж буде кроком до створення більш довірливого середовища. Розкажіть, як ви переживали свої перші почуття, як реагували ваші батьки. Можете навіть поділитися моментами, які вважаєте своїми помилками. Це допоможе дитині відчути, що ви її розумієте, та зміцнить вашу близькість. 

Дозвольте вчитися на досвіді

Водночас дозвольте дитині вчитися й на своєму досвіді. Дитяче кохання – це цінний досвід, навіть якщо воно іноді супроводжується розчаруванням. Не варто поспішати втручатися та надмірно захищати дитину від емоційних труднощів. Краще підтримайте її у подоланні цих переживань!

Ваше розуміння та підтримка допоможуть дитині пройти через цей період з вірою в себе та в стосунки.  

Раніше ми писали про те, що батькам обов’язково знати про шерентінг, щоб захистити дитину.

А ще розповідали про те, які 10 речей є найважливішими у стосунках батьків та підлітків.

About The Author