Звичайний день у КМДА

1 min read

Сьогодні випала нагода потрапити у КМДА, так би мовити, поспостерігати весь процес роботи зсередини.

На вході стояла охорона, такі з виду серйозні хлопці, металошукач, сканер для сумок, «телефон/ключі покладіть у кошик, проходьте через рамку». Я, як володарка брекетів, вирішила пожартувати, що в мене у роті метал і,  можливо, я буду «пікати», проте серйозні хлопці жарт зрозуміли, навіть посміхнулися.

І ось вона, свята святих – Київська міська державна адміністрація – чистенько, просторо, бюро перепусток, гардероб. Піднімаємось на потрібний поверх ліфтом і потрапляємо в коридор – чистий, широкий, з м’якими стільчиками (у лікарнях якось біднувато, у порівнянні).

Взагалі-то прийшли ми у КМДА за запрошенням ініціативної групи, яка подала на розгляд питання до Земельної комісії, стосовно землекористування кооперативами м. Києва, які виконують функцію постійного збереження транспорту.

Початок засідання оголошено  22.10.2019 о 10.00. Люди почали збиратися біля сесійної зали за 30-40 хвилин до початку. О 10.00 всіх запросили зайти у залу та зайняти свої місця, і ось тут почалося довге  очікування початку засідання.

Депутати, які мали бути присутні на засіданні Земельної комісії, а їх 17 осіб, почали потроху збиратися. Робочій день у них починається з привітань один одного, обіймів, поцілунків, наче вони не бачилися декілька років. Деякі встигли попити каву, поговорити за життя, посваритися, сходити на перекур в туалет (до речі!), деякі навіть декілька разів.

А люди в цей час сиділи в сесійній залі, спостерігаючи «робочі» процес. До речі, людей ми нарахували більше 100 осіб, переважно люди похилого віку. Незважаючи на довгу затримку початку засідання, люди поводилися спокійно, чемно, в очікуванні.

Об 11.30 у залу зайшов Голова Постійної комісії з питань містобудування, архітектури та землекористування Міщенко Олександр Григорович, який повідомив про початок засідання, хоча на саме засідання з’явилось 13 із 17 зареєстрованих депутатів.

До речі, самі депутати були здивовані тому, що все ж таки сьогодні майже всі депутати зібралися на засідання, можливо, завдяки присутнім ЗМІ та громадськості, яка прийшла підтримати рішення деяких нагальних питань.

Далі почалася звичайна (з боку засідань) процедура – включення додаткових питань до розгляду та виключення деяких питань з розгляду порядку денного. До речі, останніх було близько десятка. Але жодного рішення по виключенню питань не було прийнято. Після цього винесли на голосування затвердження порядку денного, і засідання почалося.

Обговорення питань, голосування, прийняття/не прийняття рішення… Звична справа… Хтось був зайнятий в своєму смартфоні, хтось виходив на перекур, поговорити по телефону. В середині засідання підтягнулося ще кілька депутатів, в яких, мабуть, були вагомі причини для запізнення.

По деяких питаннях була змінена черговість, тому питання по кооперативам з першого змістилося на четверте. Коли черга врешті-решт дійшла і голова Ініціативної групи був готовий виступити з доповіддю, Голова Постійної комісії якось швидко зачитав питання, якось швидко всі проголосували на підтримку цього питання. Все. Рішення прийнято на користь Ініціативної групи.

У цей же час, у Колонній залі відбувалася зустріч Київського міського голови Віталія Кличко з представниками громадських організацій столиці, з активом громадських рад, що сформовані при районних держадміністраціях Києва.

Мер також привітав громадськість з обранням нового складу Громадської ради при КМДА.

За словами мера Києва, залучення громадськості до ухвалення рішень є важливим кроком в управлінні містом, адже громадськість знає про проблеми на місцях і має своє бачення, пропозиції щодо їх вирішення.

Сьогоднішня зустріч з активом громадських рад Києва спрямована на налагодження взаємодії та результативної співпраці. 

Однак, коли із зали, Віталію Володимировичу, було задано питання стосовно корупції у самій КМДА, чомусь його реакція була дещо неочікуваною, він назвав жінку провокаторкою, але на питання так і не відповів.

Отже, день, проведений у  стінах КМДА показав нам роботу депутатів на місцевому рівні. По правді кажучи, очікували якоїсь сенсації, але дорогу до КМДА знаємо, тому прийдемо ще не раз. Тим паче, що у місцеву їдальню потрапити не вдалося.

Анастасія Свиридова,

Інформаційне агентство «Руська Правда».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Copyright"IA "RUSKA PRAVDA" LLC© All rights reserved. 2019