Kyiv Smart City Forum 2019

1 min read

1 жовтня у столичному КВЦ «Парковий» відбувся Kyiv Smart City Forum 2019 —одна з головних подій Східної Європи. Захід присвячено smart-технологіям та інноваційним рішенням, які допомагають розвиватися містам в Україні та в світі. Понад 60 найкращих світових і українських експертів у рамках Форуму розповіли про діджиталізацію міст за допомогою штучного інтелекту, блокчейну та інших інноваційних розробок.

Традиційно учасників та гостей Форуму привітав міський голова Віталій Кличко:
– Друзі! Вітаємо вас на Форумі інновацій. Київ — перше місто в Україні, що системно впроваджує «розумні» технології й активно розбудовує міську цифрову інфраструктуру. Наша глобальна мета — стати в один ряд із найбільш технологічно розвиненими містами світу. Щоб популяризувати smart-технології, поділитися своїми напрацюваннями, Київська міська державна адміністрація й ініціатива Kyiv Smart City вже вчетверте організовують Kyiv Smart City Forum. На сьогоднішньому заході будуть продемонстровані найкращі приклади застосування розумних технологій в усіх сферах життя міста в Україні і світі. Ви також дізнаєтеся про світові тренди у будівництві, екології, креативних індустріях. Про успішні проекти трансформації міського простору. Kyiv Smart City Forum 2019 — це інновації, що змінюють наше майбутнє.

До привітань також долучився Юрій Назаров, директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА:
– Наступного року ми продовжимо втілювати масштабну стратегію розвитку розумної міської інфраструктури. Обов‘язкова її складова — це підтримка стартапів. Також у наших планах ще більше залучати результати провадження Big Data — ми будемо аналізувати дані з більшої кількості галузей та приймати управлінські рішення на основі цієї інформації. Звичайно, також ми будем розвивати напрямок IoT та мобільний додаток Kyiv Smart City. Адже Київ — це місто у смартфоні. І ми обов’язково маємо зробити його максимально функціональним та зручним для киян! Тому незабаром в додатку з’являться нові функції, серед яких інформування по ями на дорозі та місця для паркування.

У рамках Kyiv Smart City Forum 2019 відбулася щорічна церемонія нагородження міст-лідерів з упровадження інноваційних рішень в інфраструктуру. Мета конкурсу — привернути увагу до використання смарт-сіті технологій для розбудови міської інфраструктури, а також познайомити громадськість із кращими українськими проектами.

Київ активно підтримує проведення хакатонів. Це корисні як для міста, так і для учасників заходи, які дозволяють знайти оптимальні ІТ-рішення та залучити кращі ідеї для створення або вдосконалення електронних сервісів. Впродовж 30 годин в рамках хакатону Uber Smart Mobility IT-фахівці, дизайнери та інші спеціалісти розробляли технологічні рішення на основі даних про трафік, які були надані представниками Uber. Всього в хакатоні взяли участь одинадцять команд. Головний приз від Uber — 5000 доларів США — отримала команда №5, яка презентувала проект пошуку оптимальних координат для місця проживання, базуючись на даних про регулярні пересування громадянина (офіс, школа, лікарня тощо).  Учасники команди №5: Олексій Дубок, Владислав Ткачук, Андрій Зеленецький, Анна Кузьменко, Артем Кузьменко. Нагородження переможців відбулося на головній сцені Kyiv Smart City Forum 2019.

Одна з найцікавіших подій Форуму — фінал турніру Kyiv Smart City Cup 2019 з Counter-Strike: Global Offensive. Київ першим в Україні підтримує на міському рівні змагання з кіберспорту, які набувають все більшої популярності у всьому світі. В рамках Kyiv Smart City Forum 2019 команди-фіналісти відбіркових турів змагалися за призовий фонд 100 000 грн. По завершенню гри відбувся брифінг з тематики «Кіберспорт в Україні». Юрій Назаров — директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій, КМДА, Данило «Zeus» Тесленко — засновник і директор кіберспортивної організації pro100, капітан команди Natus Vincere, та інші експерти поділилися ідеями щодо популяризації комп’ютерного геймінгу в Україні. Це вклад у перспективний напрямок підтримки економіки міста та ще одна потенційна туристична принада столиці.

Серед багатьох учасників форуму свої проекти надала «Інформаційно-технологічна компанія «Хатіса», представивши сучасні європейські рішення в області систем охорони та безпеки, системи відеонагляду відомих європейських брендів Amiko Home та ARH Inc. Сучасні ІР камери з різною роздільною здатністю та ступенем захисту можуть бути встановлені будь-де та передавати зображення ідеальної якості та високої чіткості незалежно від освітлення, зовнішнього середовища та погодних умов.

Директор «Інформаційно-технологічної компанії «Хатіса», Василюк Богдан, виступив в якості спікера на сцені Форуму, презентуючи багатополярну вдосконалену систему дистанційного нагляду E-sеrv, для державної програми «Безпечне місто» італійського виробника програмного забезпечення.

Завдяки комплексному підходу сьогодні Київ — українське місто у смартфоні. Київ вже 4 роки розбудовує розумну інфраструктуру. За цей час влада міста реалізувала низку інноваційних рішень, які дозволили забезпечити киян е-послугами і створити комфортне та безпечне середовище. Це унікальний для України успішний досвід впровадження складних технологічних кейсів, і столиця готова ділитися досвідом з іншими містами. Ці знання можуть бути використані як дорожня карта для українських міст на шляху розвитку “Держави в смартфоні”.

Анастасія Свиридова,

Інформаційне агентство «Руська Правда»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Copyright"IA "RUSKA PRAVDA" LLC© All rights reserved. 2019